Hotel Arkon Park Gdańsk, Gdańsk
Hotel Arkon, Gdańsk

Blog

Wybierz termin
23 wrz 2023
24 wrz 2023
Gwarancja najniższej ceny 

Trójmiasto zimą – 5 atrakcji!

Gdzie można udać się w zimie, jeśli przyjechaliśmy nad polskie morze? Spacery po opustoszałej plaży wprawiają w cudowny nastrój, ale niekiedy będzie na to zwyczajnie zbyt chłodno. Na szczęście wszystkie ośrodki Trójmiasta mają interesujące punkty otwarte również o tej porze roku.

Czytaj więcej

1. Gdańskie muzea

2. Aquapark nad Bałtykiem

3. Akwarium Gdyńskie

4. ZOO w Oliwie

5. Relaks w luksusowym hotelu spa

Co roku plaże nad Bałtykiem przyciągają tysiące turystów. Nadmorskie miasta tętnią życiem, a na ulicach nieraz przychodzi obijać się o innych wczasowiczów. Wszystko to prawda, niemniej zwykle dotyczy sezonu letniego. W zimie gwar się zmniejsza, na deptakach nie ma tłoku, a w restauracjach nie trzeba czekać tak długo na wolny stolik. Nie znaczy to jednak, że zimą w Trójmieście nie ma co robić. Bynajmniej, nie tylko gdański kurort, ale i Sopot oraz Gdynia mają wiele do zaoferowania osobom, które odwiedzają je w chłodne miesiące. Jakie atrakcje polecamy zobaczyć? Oto pięć propozycji!

Co robić w Gdańsku zimą?

Ośrodki nad polskim morzem po zakończeniu lata przycichają, ale nie cichną całkowicie. Przez cały rok są w nich czynne liczne obiekty, które warto odwiedzić. Na szczególną uwagę zasługują trójmiejskie muzea. Jeśli ktoś się zastanawia, co robić w Gdańsku zimą, pierwsza propozycja dotyczy właśnie ich. Na początek można wybrać się do Gdańskiego Muzeum Bursztynu. Mieści się przy ul. Wielkie Młyny. Nowa siedziba została dostosowana m.in. do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wśród eksponatów można wymienić misternie wykonane ozdoby, przedmioty codziennego użytku oraz bryłki jantaru z całego świata. Chętni mają okazję do poznania historii bursztynu dzięki multimedialnej wystawie.

Kolejne muzeum godne polecenia to Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy pl. Bartoszewskiego nad Motławą. Przedstawia wojnę z różnych perspektyw, umożliwiając spojrzenie na nią nie tylko oczami Polaków. Następny obiekt to Europejskie Centrum Solidarności, które jako pierwsza placówka w Polsce otrzymało Muzealną Nagrodę Rady Europy.

Co zobaczyć w Trójmieście zimą?

Pobyt nad morzem kojarzy się z wodą, ale zdecydowanie nie w zimie. Poza fanami morsowania reszta turystów preferuje kąpiele w podgrzewanej wodzie. Co zobaczyć w Trójmieście zimą, jeśli uwielbiamy pływać? To bardzo proste – pozostaje pójść do parku wodnego. Nie ma go w Gdańsku, ale jeden czeka na miłośników wodnych szaleństw w Sopocie, a drugi w Redzie. Pierwszy zaprasza na baseny rekreacyjne, w tym całoroczny basen zewnętrzny, parapływacki oraz basen dla najmłodszych. Oferta obejmuje też hydromasaże, sauny oraz szaleństwa na zjeżdżalniach.

Aquapark w Redzie to równie ciekawe miejsce. Rachubę czasu straci w nim cała rodzina, począwszy od maluchów, a skończywszy na seniorach. Dzieci oszaleją z radości, kiedy zobaczą basen z morskim potworem Krakenem oraz wodospadem w postaci olbrzymiego wiadra wylewającego 400 l wody. Wielką atrakcją są też zjeżdżalnie (w tym Shark Slide), basen z falami jak w morzu czy basen do nurkowania.

Zimowe atrakcje w Gdańsku

Trzeci pomysł na wycieczkę po zimowym mieście to Akwarium Gdyńskie, ogród zoologiczny należący do Morskiego Instytutu Rybackiego. Stawia sobie za cel przybliżanie zwiedzającym gatunków zwierząt wodnych oraz edukację w zakresie środowiska wodnego. Niektórzy z mieszkańców pochodzą z nielegalnych transportów. Zostali odkryci przez celników, następnie odebrani oraz przeniesieni do obiektu.

Wielbiciele zwierząt mogą udać się na wycieczkę do jednego z najpopularniejszych miejsc na gdańskiej turystycznej mapie. To ogród zoologiczny, który mieści się nieco dalej od centrum, w dzielnicy o nazwie Oliwa, graniczącej od strony północnej z Sopotem. Latem spacer po terenie trwa znacznie dłużej, prócz tego odwiedzający są zmuszeni się tłoczyć. W efekcie nie wszystkie zakątki ogrodu można zobaczyć, tak dużo ludzi chce zrobić to w tym samym czasie.

Na szczęście w zimie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć tego rodzaju atrakcje w Gdańsku, ale obawia się kolejek, o tej porze roku nie musi się o to martwić. Ma możliwość obserwowania mieszkańców ogrodu, a do tego cieszenia oczu krajobrazami. Oliwski ogród zoologiczny zalicza się do największych w kraju obiektów z tej kategorii. Prócz tego rozciąga się na terenie porośniętym lasami, co stanowi dodatkowy atut dla turystów.

Gdańsk zimą w niepogodę

Pomimo zapału bywa niekiedy tak, że aura nie pozwala wyjść na zewnątrz. Pada śnieg, temperatura zniechęca do opuszczenia ciepłych hotelowych wnętrz, a do tego ubraniami szarpie lodowaty wiatr. Najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z wycieczki, co za tym idzie, z zagrożenia przeziębieniem lub poważniejszą chorobą. Nikt nie przeczy, że Gdańsk zimą zachwyca, ale podziwiany z okien apartamentu prezentuje się równie pięknie. Szczególnie gdy to okna Hotelu Arkon Park Business & Sport. W nowoczesnym obiekcie znajdują się atrakcje takie jak sauny, siłownia oraz gabinet masażu. W Arkon Squash & Gym chętni mogą też skorzystać z pokoju wypoczynkowego albo zagrać w squasha.

Jak widać, ostatnia propozycja dotyczy spędzenia czasu pod dachem, w wynajmowanym pokoju. Renomowany hotel spa w Gdańsku lub innym trójmiejskim ośrodku zapewnia swoim gościom dostęp do szerokiej gamy rozrywek. Przebywającym w nim osobom niestraszna wtedy kiepska pogoda, bo nie zaznają nudy nawet przez chwilę.

Podsumowując, Trójmiasto ma wiele twarzy na każdą porę roku. Mimo że znaczna część turystów preferuje letnią odsłonę nadmorskich kurortów, zimowa także pozwala się lubić. Wystarczy tylko dać jej szansę.

Dlaczego warto zwiedzić Gdańsk poza sezonem?

Jako miasto nadmorskie, Gdańsk cieszy się największą popularnością turystów w sezonie letnim, gdy można się opalać na plaży i kąpać w wodach Zatoki Gdańskiej. Coraz więcej mieszkańców naszego kraju przekonuje się jednak także do wyjazdów poza sezonem. Czy to na weekend, czy też na dłuższy pobyt. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy ten poradnik. Dowiesz się z niego, jakie atrakcje oferuje stolica Pomorza jesienią, zimą oraz wiosną, jak wybrać odpowiedni hotel i dlaczego warto właśnie w tym terminie zorganizować swój urlop.

Czytaj więcej

Jakie zalety ma Gdańsk poza sezonem?

Sezon letni w Gdańsku teoretycznie pokrywa się z wakacjami szkolnymi, trwającymi od ostatniego tygodnia czerwca do końca sierpnia. Bazując jednak na natężeniu turystów, można pokusić się o stwierdzenie, że okres ten zaczyna się już wraz z długim weekendem majowym, a kończy gdzieś w połowie lub końcówce września, jednak jego szczyt przypada właśnie na czas przerwy od nauki. Warto przyjechać tu poza sezonem, kiedy na ulicach są mniejsze tłumy, co zdecydowanie sprzyja spokojnemu zwiedzaniu i daje szanse załapania się na wszystkie atrakcje. Łatwiej też znaleźć hotel w dogodnej lokalizacji, a koszt wynajmu pokoju jest wówczas z reguły niższy w porównaniu z miesiącami letnimi. Gdańsk poza sezonem to wciąż dziesiątki atrakcji. Wprawdzie nie skorzystamy w pełni z uroków plaży i morza, ale można wybrać się na spacer wzdłuż brzegu lub udać się na molo w Brzeźnie, skąd roztacza się wspaniały widok na zatokę. Jeśli wciąż chcesz zaznać kąpieli, a nie należysz do morsów, znajdziesz tu niejeden kryty basen, często ze strefą spa czy saunami.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Kiedy poza sezonem na ulicach Gdańska zmniejsza się liczba turystów, jest to doskonały moment, aby zwiedzić gdańską starówkę, czyli Główne Miasto. To historyczny obszar, który został starannie odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej. Znajdują się tutaj największe architektoniczne atrakcje: zabytkowe kamienice, bramy i inne budynki, jakie warto zobaczyć. Szczególnie polecamy spacer najbardziej reprezentacyjnymi deptakami – ulicą Długą i placem Długi Targ, tworzącymi razem Drogę Królewską, a także biegnącym wzdłuż rzeki Motławy Długim Pobrzeżem ze słynną Bramą Żuraw. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Gdańsku, Główne Miasto to obowiązkowy punkt zwiedzania przy pierwszym pobycie. Ponieważ jest to najbardziej nastawiona na turystów część miasta, znajduje się tu niejeden hotel, restauracja, pub czy klub, a nawet salony spa i inne rekreacyjne obiekty. Jeśli zdecydujesz się wynająć pokój w innej, tańszej lokalizacji, pamiętaj, że do centrum i na starówkę najłatwiej dostać się komunikacją miejską. Nawet poza sezonem może być problem z zaparkowaniem własnego samochodu.

Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi?

Jeżeli do Gdańska przyjeżdżasz z młodszymi członkami rodziny, zbyt długie zwiedzanie zabytków może nie być najlepszym pomysłem. Warto zastanowić się, jakie atrakcje będą odpowiednie dla dzieci. Będąc na starówce, na pewno warto udać się na niedawno odnowioną Wyspę Spichrzów i znajdujące się na niej koło widokowe, dostępne dla turystów także poza sezonem. Roztacza się z niego zapierający dech w piersiach widok na Główne Miasto i Motławę. Z nieco starszym dzieckiem można na pewno udać się do licznych w tej okolicy muzeów, jak Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej, które pomogą poszerzyć historyczną wiedzę uczniów wyższych klas podstawówki. Dzieciom w każdym wieku może się spodobać Muzeum Bursztynu oraz położone nieco dalej, edukacyjno-rekreacyjne Centrum Hewelianum. Warto wybrać się też do zoo w Oliwie. Jeżeli chodzi o Gdańsk, atrakcje dla dzieci są dostępne przez cały rok, więc można z nich korzystać, odwiedzając miasto poza sezonem.

Gdzie odpocząć w Gdańsku?

Zwiedzanie takiego miasta, jak Gdańsk, może być męczące, dlatego warto udać się także w miejsca typowo rekreacyjne. Na terenie miasta nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych, jak nadmorski Park Reagana – zadbany pas zieleni ciągnący się wzdłuż plaży – albo zabytkowy Park Oliwski z przepływającym przez niego potokiem, wieloma niewystępującymi naturalnie w naszym kraju gatunkami roślin, palmiarnią oraz niedawno dodanym ogrodem japońskim. Jeżeli natomiast chcesz się naprawdę zrelaksować, warto do zatrzymania się na nocleg wybrać hotel ze spa w Gdańsku. To doskonała forma odpoczynku po zwieszaniu miasta. Oferta noclegów jest tutaj bardzo szeroka, a szczególnie poza sezonem nie trzeba się martwić o dostępność pokoju spełniającego wszystkie wymagania.

Jak wspomnieliśmy, kryterium wyboru mogą stanowić dostępne dla gości atrakcje w rodzaju stref wypoczynku, siłowni itp. Nie mniej istotna jest na pewno lokalizacja. Ponieważ opisane przez nas miejsca, które warto zobaczyć, znajdują się w odległych dzielnicach, polecamy wybrać dobrze skomunikowany hotel. Gdańsk to miasto z dość dobrą siecią połączeń tramwajowych, także poza sezonem. Przystanki znajdują się w pobliżu wszystkich wspomnianych atrakcji turystycznych, ale niekonieczne blisko każdego miejsca noclegowego. Hotel Arkon Park akurat takim obiektem jest – można się z niego łatwo dostać do pętli tramwajowej w Oliwie lub linii biegnącej przez Przymorze.

Czy warto spędzić sylwestra nad morzem?

Choć pobyty nad morzem kojarzymy raczej z plażą, kąpielami i mrożonymi deserami, to coraz więcej osób decyduje się wyjechać tam również zimą. Co takiego oferuje Pomorze, że warto się tam wybrać na przykład na świętowanie zakończenia roku i rozpoczęcia nowego? Sprawdzamy dla Ciebie największe walory pobytu nad morzem i ofertę balów sylwestrowych w najlepszych hotelach w tym mieście.

Czytaj więcej

Sylwester 2023/2024 – jak spędzić go z przytupem?

Symboliczne pożegnanie starego roku i wkroczenie w nowy wraz z nadejściem północy to na całym świecie najlepsza okazja, by wreszcie spędzić czas w doborowym towarzystwie, bawić się do białego rana i pozwolić sobie na wszystkie szaleństwa, których raczej unika się na co dzień. Dobrze jest spędzić Sylwestra nad morzem – w zupełnie innym klimacie niż ten, który masz w swoim mieście. Połączenie balu z krótkim poświątecznym wypoczynkiem w komfortowych warunkach to idealna opcja dla tych, którzy na co dzień ciężko pracują i nie mają zbyt wielu okazji, by gdziekolwiek się wyrwać. Oferta imprez sylwestrowych, jaką przygotowują najlepsze hotele, jest bardzo wygodna. Oprócz noclegu w komfortowych warunkach otrzymujesz wówczas pełne wyżywienie, dostęp do baru i hotelowych atrakcji, dzięki którym szybko się zregenerujesz po nocy pełnej wrażeń. Pakiety noworoczne są nie tylko bardzo bogate, ale przede wszystkim tańsze niż noclegi w standardowych cenach – dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Sylwester nad morzem – mikroklimat, w którym wypoczniesz

Choć Bałtyk na przełomie grudnia i stycznia nie zachęca do kąpieli, z pewnością w najbliższej okolicy znajdziesz mnóstwo powodów, by się tu zatrzymać na kilka dni. Spacery brzegiem morza w otoczeniu rześkiej bryzy to doskonały sposób na to, aby wypełnić płuca odżywczym tlenem i nasycić się jodem, którego nie brakuje tu o każdej porze roku. A może skusisz się na krótkie morsowanie dla wzmocnienia odporności? Sylwestrowy pobyt w Gdańsku może być świetną okazją, by spróbować tej formy aktywności! Przy ładniejszej pogodzie możesz też wybrać się na długi spacer po malowniczych lasach i wydmach, zwiedzić urokliwe gdańskie restauracje na Starym Mieście, obejrzeć najbardziej znane zabytki. W oczekiwaniu na Nowy Rok warto spędzić miło czas na świeżym powietrzu, robiąc podsumowanie swoich tegorocznych osiągnięć i nakreślić ambitne plany na kolejne miesiące. Okres między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem dla wielu osób jest magiczny – czas wtedy zwalnia, życie toczy się w niespiesznym rytmie, i wreszcie mają możliwość zrelaksowania się i przemyślenia wielu ważnych dla siebie rzeczy. To bardzo ważne dla zdrowia psychicznego, dlatego spróbuj w tym roku postawić na wyjątkowy wyjazd sylwestrowy nad morze i tam świętować wejście w nowy rok!

Hotel na Sylwestra w Gdańsku – ciekawe oferty eventowe

Na długo przed świętami Bożego Narodzenia można znaleźć bardzo ciekawe propozycje hoteli organizujących typowe bale sylwestrowe dla wszystkich gości, którzy zdecydują się na wykupienie ich pakietu. To bardzo wartościowe eventy, które mogą uświetnić Twój pobyt nad morzem. W ramach takiego pakietu zapewnia się gościom pełny bufet, alkohole oraz szampan do wzniesienia toastów, dobrą muzykę, a wszystko to w pięknie przystrojonej sali. W takich okolicznościach można spędzić fantastycznego Sylwestra w Gdańsku – dobrze się bawić z osobą towarzysząca, poznawać nowych ludzi, tańczyć i podziwiać fajerwerki o północy. Po wszystkim goście mogą udać się na odpoczynek do swojego pokoju hotelowego, a rano posilić się pożywnym śniadaniem w restauracji, aby zregenerować siły po imprezie.

Hotele, w których dobrze zjesz – Gdańsk i jego kuchnia

Kuchnia kaszubska pełna jest pysznych produktów, które w tej postaci można zjeść tylko na Pomorzu – ryb, grzybów, dziczyzny. Wysokiej klasy hotele mające własną restaurację najczęściej bazują właśnie na tradycyjnej kuchni tego regionu, pozwalając swoim gościom do maksimum wypocząć w malowniczych okolicznościach przyrody i zrozumieć piękno nadmorskich miejscowości. W okresie noworocznym, gdy wiele restauracji w okolicy będzie zamkniętych, dzięki pobytowi w gdańskim hotelu możesz skosztować wielu wspaniałych kaszubskich potraw bez konieczności wychodzenia do miasta!

Aktywny Sylwester w Gdańsku – atrakcje w hotelu i poza nim

Zarówno przed, jak i po imprezie sylwestrowej, warto korzystać również z mnóstwa atrakcji dostępnych dla hotelowych gości w strefie wellness. Relaksujący masaż, seans w saunie, partyjka squasha z drugą osobą, a może solidny wycisk na siłowni? To szczególnie wartościowy sposób spędzania czasu, gdy pogoda nie zachęca do spacerów, a Ty nie masz ochoty na oglądanie telewizji w hotelowym pokoju. Gdyby jednak aura sprzyjała, możesz również spróbować zwiedzać Gdańsk na piechotę – to idealny patent na to, by się odświeżyć po długiej sylwestrowej nocy, uspokoić i naprawdę wypocząć, zanim powrócisz do domu do swoich codziennych obowiązków ze zdwojoną energią. Sprawdź hotele w Gdańsku z ofertą sylwestrową i jak najszybciej zarezerwuj swój pobyt, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Jak zorganizować konferencję? 5 wskazówek

Spotkania służbowe nie muszą być nudne. Wybrana sala konferencyjna nie tylko powinna być wygodna i dobrze wyposażona, ale i zlokalizowana w interesującym miejscu, takim jak hotel z basenem. Na takie warunki można liczyć w Gdańsku, gdzie warto zorganizować wydarzenie, na którym czekają nie tylko obowiązki, ale też atrakcje w czasie wolnym.

Czytaj więcej

Nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik to lepiej wykonuje swoje obowiązki. Dlatego warto zadbać o to, by w trakcie szkoleń i podwyższania swoich kompetencji również mógł odpocząć i skorzystać z możliwości integracji ze współpracownikami i osobami z branży.

Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować konferencję to podpowiadamy, że odpowiednim na nią miejscem będzie piękny Gdańsk, który przyciąga swym niesamowitym urokiem. W hotelu Arkon Park ponadto można liczyć na wysoki standard apartamentów, możliwość ze skorzystania z basenów w Aqua Park Sopot, jak i dogodne warunki w salach do przeprowadzania spotkań, eventów firmowych itp.

1. Idealna lokalizacja dla Ciebie – sale konferencyjne w Gdańsku

Dobrze jest na początku pomyśleć o dogodnej lokalizacji. Autostrada prowadząca do stolicy województwa pomorskiego oraz rozbudowana infrastruktura komunikacji miejskiej pozwalają na szybki przyjazd, ale też komfortowe poruszanie się między różnymi punktami w samym Gdańsku. Dzięki temu można zorganizować tutaj konferencję dla osób z Pomorza, ale również dla dojeżdżających z całej Polski i zagranicy. Dużym atutem okaże się zapewne wysokiej klasy lotnisko, które cały czas się rozwija.

2. Właściwe wyposażenie sali w hotelu

Kolejnym punktem na Twojej liście musi być koniecznie dobre wyposażenie. Sale konferencyjne w hotelu powinny zawierać to, czego będziesz potrzebował do przeprowadzenia efektywnego spotkania. Warto zwrócić uwagę na obecność rzutnika, ekranu, czy dostęp do Internetu. Poza samymi gadżetami istotne jest wygodne ustawienie krzeseł i stołów. W Arkon Parku można liczyć na duży wybór pomieszczeń, od małych po bardzo duże. To pozwala zorganizować wydarzenia dla mniejszych i większych grup.

Nie każde wydarzenie będzie miało charakter typowo szkoleniowy. Dla tych, którzy szukają sali konferencyjnej na bankiet lub inne spotkanie ułatwieniem będzie możliwość ustawienia krzeseł i stołów w odpowiedni dla danego eventu sposób.

3. Praca i integracja – hotel z basenem w Gdańsku

Urozmaiceniem każdego wydarzenia są atrakcje, które mogą przybierać różne formy. Warto rezerwować sale konferencyjne w Gdańsku, gdzie istnieje opcja skorzystania z basenu lub zwiedzenia ciekawych miejsc. Hotel Arkon Park daje takie możliwości, a poza tym łatwo od niego dotrzeć do plaży czy parków, gdzie można się zrelaksować i przebywać w kontakcie z naturą. Co więcej, w strefie Wellness czekają na gości sauny, siłownia czy Strefa Masażu, które będą bardzo atrakcyjnymi punktami pobytu.

Różnego rodzaju rozrywka zbliża ludzi i pozwala się integrować, więc jeśli charakter wydarzenia na to pozwala, warto zaplanować atrakcje takie jak basen czy sauna. W dobrym hotelu można spotkać tego typu usługi lub w ramach pakietu otrzymać wejściówki – objęte rabatem lub wliczone w cenę pokoju – np. do aquaparku czy na siłownię. Taki dodatek do pobytu przy wynajmie sali konferencyjnej będzie niewątpliwie strzałem w dziesiątkę.

4. Komfortowe apartamenty w Gdańsku

Często bywa tak, że żeby zorganizować spotkanie w jednym miejscu dla uczestników z różnych miast, konieczne jest wynajęcie pokojów na nocleg. Hotel z basenem w Gdańsku to idealne miejsce do tego, by zebrać wszystkich na wspólnym evencie. W Arkon Park można liczyć na nowoczesne klimatyzowane apartamenty w wysokim standardzie z kompleksowym wyposażeniem. Piękne, przestronne i jasne wnętrza zapraszają do środka i pozwalają odetchnąć po pracowitym dniu. Niezwykłe widoki miejskiej panoramy za oknami będą dopełnieniem całej aranżacji.

5. Odpowiedni poczęstunek dla gości na konferencji w hotelu

Ostatnie, ale nie najmniej ważne, to oczywiście wyżywienie. Sama sala konferencyjna nie stworzy właściwej przestrzeni do szkoleń i eventów. W naszym hotelu spotkasz się z pysznymi daniami w hotelowej restauracji. W czasie wydarzenia będą przerwy kawowe z domowymi słodkościami. Jednak to lunch i kolacja będą tymi właściwymi posiłkami. Arkon Park, by odpowiedzieć na potrzeby swoich gości, dopasuje dla nich indywidualne menu. Tak zaplanowany poczęstunek nie tylko nasyci, ale będzie też ucztą dla podniebienia.

Te 5 podpunktów to zdecydowanie podstawa udanych eventów branżowych. Sala konferencyjna powinna znajdować się w dogodnym miejscu, reprezentować wysokie standardy i oferować coś więcej niż tylko mikrofon i krzesła. Komfortowe warunki, nietuzinkowe poczęstunki i ciekawe atrakcje jak basen i SPA to zdecydowanie przepis na udane wydarzenie. Żeby być zadowolonym z podjętej decyzji, warto zorganizować swoje szkolenie, czy też bankiet w hotelu Arkon Park. Bogate doświadczenie i luksusowa oferta to gwarancja zadowolenia klienta.

Po więcej szczegółów dotyczących organizowania konferencji, wynajęcia sal oraz dodatkowych atrakcji, jak basen, zachęcamy do kontaktu z nami. Bałtyk i piękna stolica Pomorza czekają. Zapraszamy!

Na co zwracać uwagę, wybierając hotel na urlop?

Dni mijają szybko przy dobrej zabawie. Dlatego należy się dobrze zastanowić, jak wybrać hotel na wakacje. Urlop nad morzem może być świetną okazją do odwiedzenia dobrego SPA w Gdańsku, gdzie nie tylko można spędzić miło czas, ale też zrelaksować się i nabrać sił na kolejny sezon.

Czytaj więcej

Nietuzinkowe zabytki i historyczne miejsca

Bałtyk cieszy się niezmiennym uznaniem wśród turystów, a stolica Pomorza jest częstym wyborem wczasowiczów na właściwe miejsce do spędzenia wakacji. Będzie to więc dobry trop do wybrania ciekawej lokalizacji, właściwej do zwiedzania zabytków i oglądania ciekawej architektury. Piękny port ze znanym szeroko zabytkowym Żurawiem przyciąga spacerowiczów widokiem na morze, kolorami i dobrze zachowanymi kształtami z dawnych epok. Z kolei wyjątkowe bramy – Złota, Świętojańska, Krowia, Straganiarska itd. – otaczające stare miasto kryją za sobą przeróżne historie.

Atrakcje Gdańska – dla każdego coś dobrego

Trudno w kilku słowach opisać atrakcje Gdańska. Można by wymienić takie miejsca jak Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna czy nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej. Warto zdecydować się na rejs, ale też wypocząć na brzegu. Na miłośników przyrody czekają piękne parki i ZOO. Będąc tutaj, koniecznie trzeba też posłuchać organów w Oliwie – jednych z największych w Polsce. Warto wybrać dobry hotel nad morzem, z którego łatwo będzie wyruszać na zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Jednak to nie wszystko, co czeka na przyjeżdżających.

Relaksacyjne i zdrowotne zabiegi w SPA

Komfortowy wypoczynek to nie jest sam plan zwiedzania. Wakacje nad morzem powinny być komfortowe w każdym calu, dlatego dobrym wyborem będzie hotel ze SPA. W Arkon Park czeka na gości strefa Wellness, gdzie można skorzystać z regenerujących i odprężających zabiegów. Poza tym dostępne są sauny, siłownia czy Atelier Masażu. Znajdą tutaj coś dla siebie osoby aktywne fizycznie, jak i te, które na co dzień nie mają czasu, by zadbać o siebie. Wizyta w takim miejscu nie tylko daje wytchnienie, ale też działa prozdrowotnie i wzmacniająco.

Ruch to zdrowie. Po odprężeniu się warto też trochę poćwiczyć. Poza siłownią i SPA dostępny jest też profesjonalny kort i wypożyczalnia sprzętu do squasha. Ta gra wzmacnia koncentrację i dobrze wpływa na całe ciało. Taka aktywność będzie ciekawym punktem wakacyjnego planu.

Wysoki poziom usług hotelowych nad morzem

Wymienione miejsca i atrakcje są interesującymi propozycjami, jeśli ktoś myśli o wakacjach nad morzem. Dzięki dużemu zainteresowaniu turystów powstaje wiele ciekawych miejsc. Hotel w Gdańsku musi spełniać wysokie wymagania i oferować usługi na naprawdę wysokim poziomie, by móc konkurować z innymi obiektami tego typu. Arkon Park świetnie sobie radzi w takim zestawieniu. Komfortowe i przytulne pokoje w połączeniu z pełną ofertą tego miejsca stanowią bardzo dobrą propozycję na przyjazd z rodziną, we dwoje lub z przyjaciółką.

Piękne wnętrza hotelu i smakowity wybór w hotelowej restauracji

Bogate wyposażenie pokojów, piękne wnętrza i pyszna kuchnia stwarzają idealny klimat do odpoczynku. Strefa Wellness ze SPA podbija serca gości, a restauracja hotelowa i lobby bar tworzą miejsca nie tylko do spożywania posiłków, ale też do spotykania się i spędzania razem czasu w miłej atmosferze. Miłośnicy kuchni europejskiej, jak i regionalnej będą mogli rozkoszować się wyrafinowanymi smakami. Hotel stwarza idealne warunki do relaksu, a także daje duży wybór co do sposobu spędzania czasu.

Specjalne pakiety dla gości hotelu nad morzem

Piękne miejsce i bogata oferta potrzebują jeszcze jednego elementu, by stać się idealnym wyborem na urlop. Specjalne pakiety, które pozwolą spędzić nad morzem wakacje bogate w różnego typu usługi i atrakcje oraz pewne miłe udogodnienia, to świetny pomysł na urlopowe i służbowe wyjazdy.

Niezależnie, czy na wakacje jedzie rodzina, para zakochanych, czy grupa przyjaciółek – trudno o lepszy pomysł na spędzenie czasu nad morzem.

Wybór odpowiednich usług hotelowych

Czego można spodziewać się po pakietach w hotelu Arkon Park? Są to m.in. takie elementy jak wydłużenie doby hotelowej, bezpłatne wejście do strefy SPA, śniadania i obiadokolacje w cenie, transport na plażę czy dodatkowe usługi dla rodzin z dziećmi. Na zakochanych natomiast czeka przywitanie w postaci Prossecco i patery owoców, romantyczna kolacja przy świecach czy śniadanie do pokoju lub w formie bufetu. Jak widać, dla każdego przygotowana jest specjalna oferta i wybór może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać dobry hotel na wakacje?

Właściwie zaplanowany urlop może obfitować w moc atrakcji i ciekawych udogodnień. Warto zwrócić uwagę na specjalne pakiety, które powinien mieć dobry hotel nad morzem. Dla osób ceniących sobie komfort i kompleksowy wypoczynek odpowiednim wyborem będą wakacje w SPA w Gdańsku. Bogata oferta Arkon Park, jak i miejskich zabytków i punktów rozrywkowych, to propozycja dla każdego, niezależnie z kim wybiera się w podróż.

Zachęcamy do kontaktu, by dowiedzieć się więcej na temat hotelu, pakietów, dostępnych apartamentów i szeregu innych możliwości. Odpowiemy chętnie na pytania i pomożemy wybrać najlepszą opcję. Zapraszamy!

5 najlepszych hotelowych atrakcji!

Wakacje z rodziną czy urlop we dwoje? Niezależnie od tego, jak podróżujemy, każdy chce wypocząć w czasie wolnym. Ciekawe pakiety hotelowe i atrakcje, jak basen i SPA, czekają w centrum Gdańska. Oto niektóre ciekawe propozycje, które Arkon Park oferuje swoim gościom, w tym rodzicom z dziećmi.

Czytaj więcej

1. Hotel w Gdańsku z basenem – atrakcja dla dzieci i dorosłych

Trudno wyobrazić sobie wakacyjne rozrywki bez zabaw w wodzie. W centrum Gdańska poza plażą są również hotele z basenem, które przyciągają świetnymi warunkami i nietuzinkowymi atrakcjami. Szczególnie dzieci uwielbiają tego typu rozrywkę, choć dorośli wcale im nie ustępują w czerpaniu radości z pływania i zabawy w takim miejscu. Arkon Park zadbał o to, by jego goście mogli korzystać z aquaparku i w ten sposób miło spędzać czas. Jest to dla wielu przyjemniejsza opcja od kąpieli w Bałtyku, który – choć piękny – dla niektórych może być za zimny.

Nie jest to jedyny powód, dla którego warto połączyć pobyt nad morzem z basenem hotelowym. Ten drugi jest o wiele bezpieczniejszy do różnych zabaw w wodzie, ale też wygodniejszy, chociażby dla rodziców. Łatwiej upilnować swoje pociechy w aquaparku niż między falami. Nic jednak nie odbierze uroku plaży, gdzie można wdychać powietrze z jodem, budować zamki z piasku i wygrzewać w ciepłym słońcu. Dlatego warto to połączyć z innymi atrakcjami w Arkon Parku.

2. SPA i Atelier Masażu w hotelu, czyli coś dla odprężenia i relaksu

Odpoczynek we dwoje, z przyjaciółką czy nawet z całą rodziną powinien pozwolić całkowicie się zrelaksować. Dlatego hotel Arkon Park w Gdańsku dba kompleksowo o Strefę Wellness, gdzie można skorzystać ze SPA, ale nie tylko. Ożywcze, regenerujące zabiegi pomagają się odprężyć i zapomnieć na chwilę o wszystkim. Osoby w różnym wieku cenią sobie tego typu atrakcję, która jak nic innego działa na dane partie ciała. Dzięki temu skóra otrzymuje właściwą pielęgnację, a człowiek się wycisza. Warto skorzystać z odpowiednich pakietów hotelowych, które umożliwiają nielimitowany dostęp do zabiegów.

Świetnym dopełnieniem tej strefy relaksu jest Atelier Masażu, gdzie można skorzystać z różnych usług. Przeprowadzane przez profesjonalnych terapeutów zabiegi dają ulgę i niwelują wszelkie napięcia. Jest to niewątpliwie pokrzepiające zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.

3. Siłownia i squash – sport dla zdrowia w hotelu w Gdańsku

Każdy może zrelaksować się w trakcie masażu, ale dla aktywnych osób nie tylko hotelowe SPA będzie świetną atrakcją. W centrum stolicy Pomorza warto skorzystać z możliwości spacerów po pięknych parkach, a w samym Arkon Park ze specjalnie przygotowanej strefy sportu. Odpowiednio wyposażona nowoczesna siłownia zadowoli wszystkich miłośników aktywności fizycznych. Pakiety hotelowe dają nieograniczony dostęp do tego miejsca, co pozwoli zachować formę i sprawność także w trakcie wakacji.

Poza samą siłownią w hotelu dostępne są korty do squasha. Można wypożyczyć również do niego sprzęt i pograć. Jest to sport chętnie uprawiany przez wiele osób. Początkujący mogą mieć okazję spróbować samemu włączyć tę dyscyplinę do swoich zainteresowań.

4. Atrakcje dla dzieci w hotelu Arkon Park – rodzinne wakacje

Rodzinne wakacje to nieraz poważna wyprawa dla rodziców, którzy chcą, by ich pociechy mogły dobrze się bawić w bezpiecznych warunkach. Atrakcje dla dzieci w hotelu Arkon Park, które są zawarte w pakietach, to przede wszystkim strefa zabaw, gdzie mogą ciekawie spędzić czas z rówieśnikami. Opiekunowie w tym czasie mogą liczyć w tym czasie na chwilę oddechu i pomoc animatorów. Są to osoby z doświadczeniem w swoim fachu, które prowadzą dla najmłodszych ciekawe zajęcia i różnego rodzaju gry. Dzięki temu w tej strefie nikt się nie nudzi!

5. Spersonalizowane usługi z pakietów hotelowych Arkon Park

To nie wszystko, co czeka na naszych gości. Pakiety hotelowe, poza dostępem do basenu, SPA, siłowni czy strefy zabaw dla dzieci, zakładają pewne udogodnienia i dodatkowe atrakcje. Szczególnie osobom, które przyjadą z drugą połówką, może spodobać się bardzo romantyczna oprawa. Prossecco, owoce w pokoju i romantyczna kolacja to obrazek prosto z amerykańskiego filmu. Takie warunki będą świetną aranżacją do spędzenia razem rocznicy lub zwykłego urlopu, w końcu sam na sam.

Inne usługi z pakietów hotelowych

To nie wszystkie atrakcje i ciekawe rozwiązania specjalnie dla gości. W ofertach różnych pakietów znajdują się też: open bar z napojami na przyjazd grupy przyjaciółek, możliwość przedłużenia doby hotelowej, transfery na plażę czy specjalne formy posiłków dopasowane indywidualnie do różnych okazji.

Arkon Park w centrum Gdańska stawia na komfort swoich gości, dlatego tak chętnie jest wybierany na pobyt w tym mieście. Wakacje nad morzem to świetna forma urlopu. Warto skorzystać z właściwych usług, by wyjazd mógł być idealny.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu rezerwacji pobytu. Odpowiemy na pytania w różnych kwestiach i pomożemy wybrać najciekawsze i najdogodniejsze rozwiązania. Warto skorzystać z tego, co oferuje centrum stolicy Pomorza. Czekają na Was liczne atrakcje, moc wrażeń oraz niepowtarzalny Bałtyk. Zapraszamy!

Zobacz na mapie

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez DOBRY HOTEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Falista 7, 81-331, Gdynia Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane