Hotel Arkon Park Gdańsk, Gdańsk
Hotel Arkon, Gdańsk

Blog

Wybierz termin
04 cze 2023
05 cze 2023
Gwarancja najniższej ceny 

Trójmiasto zimą – 5 atrakcji!

Gdzie można udać się w zimie, jeśli przyjechaliśmy nad polskie morze? Spacery po opustoszałej plaży wprawiają w cudowny nastrój, ale niekiedy będzie na to zwyczajnie zbyt chłodno. Na szczęście wszystkie ośrodki Trójmiasta mają interesujące punkty otwarte również o tej porze roku.

Czytaj więcej

1. Gdańskie muzea

2. Aquapark nad Bałtykiem

3. Akwarium Gdyńskie

4. ZOO w Oliwie

5. Relaks w luksusowym hotelu spa

Co roku plaże nad Bałtykiem przyciągają tysiące turystów. Nadmorskie miasta tętnią życiem, a na ulicach nieraz przychodzi obijać się o innych wczasowiczów. Wszystko to prawda, niemniej zwykle dotyczy sezonu letniego. W zimie gwar się zmniejsza, na deptakach nie ma tłoku, a w restauracjach nie trzeba czekać tak długo na wolny stolik. Nie znaczy to jednak, że zimą w Trójmieście nie ma co robić. Bynajmniej, nie tylko gdański kurort, ale i Sopot oraz Gdynia mają wiele do zaoferowania osobom, które odwiedzają je w chłodne miesiące. Jakie atrakcje polecamy zobaczyć? Oto pięć propozycji!

Co robić w Gdańsku zimą?

Ośrodki nad polskim morzem po zakończeniu lata przycichają, ale nie cichną całkowicie. Przez cały rok są w nich czynne liczne obiekty, które warto odwiedzić. Na szczególną uwagę zasługują trójmiejskie muzea. Jeśli ktoś się zastanawia, co robić w Gdańsku zimą, pierwsza propozycja dotyczy właśnie ich. Na początek można wybrać się do Gdańskiego Muzeum Bursztynu. Mieści się przy ul. Wielkie Młyny. Nowa siedziba została dostosowana m.in. do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wśród eksponatów można wymienić misternie wykonane ozdoby, przedmioty codziennego użytku oraz bryłki jantaru z całego świata. Chętni mają okazję do poznania historii bursztynu dzięki multimedialnej wystawie.

Kolejne muzeum godne polecenia to Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy pl. Bartoszewskiego nad Motławą. Przedstawia wojnę z różnych perspektyw, umożliwiając spojrzenie na nią nie tylko oczami Polaków. Następny obiekt to Europejskie Centrum Solidarności, które jako pierwsza placówka w Polsce otrzymało Muzealną Nagrodę Rady Europy.

Co zobaczyć w Trójmieście zimą?

Pobyt nad morzem kojarzy się z wodą, ale zdecydowanie nie w zimie. Poza fanami morsowania reszta turystów preferuje kąpiele w podgrzewanej wodzie. Co zobaczyć w Trójmieście zimą, jeśli uwielbiamy pływać? To bardzo proste – pozostaje pójść do parku wodnego. Nie ma go w Gdańsku, ale jeden czeka na miłośników wodnych szaleństw w Sopocie, a drugi w Redzie. Pierwszy zaprasza na baseny rekreacyjne, w tym całoroczny basen zewnętrzny, parapływacki oraz basen dla najmłodszych. Oferta obejmuje też hydromasaże, sauny oraz szaleństwa na zjeżdżalniach.

Aquapark w Redzie to równie ciekawe miejsce. Rachubę czasu straci w nim cała rodzina, począwszy od maluchów, a skończywszy na seniorach. Dzieci oszaleją z radości, kiedy zobaczą basen z morskim potworem Krakenem oraz wodospadem w postaci olbrzymiego wiadra wylewającego 400 l wody. Wielką atrakcją są też zjeżdżalnie (w tym Shark Slide), basen z falami jak w morzu czy basen do nurkowania.

Zimowe atrakcje w Gdańsku

Trzeci pomysł na wycieczkę po zimowym mieście to Akwarium Gdyńskie, ogród zoologiczny należący do Morskiego Instytutu Rybackiego. Stawia sobie za cel przybliżanie zwiedzającym gatunków zwierząt wodnych oraz edukację w zakresie środowiska wodnego. Niektórzy z mieszkańców pochodzą z nielegalnych transportów. Zostali odkryci przez celników, następnie odebrani oraz przeniesieni do obiektu.

Wielbiciele zwierząt mogą udać się na wycieczkę do jednego z najpopularniejszych miejsc na gdańskiej turystycznej mapie. To ogród zoologiczny, który mieści się nieco dalej od centrum, w dzielnicy o nazwie Oliwa, graniczącej od strony północnej z Sopotem. Latem spacer po terenie trwa znacznie dłużej, prócz tego odwiedzający są zmuszeni się tłoczyć. W efekcie nie wszystkie zakątki ogrodu można zobaczyć, tak dużo ludzi chce zrobić to w tym samym czasie.

Na szczęście w zimie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć tego rodzaju atrakcje w Gdańsku, ale obawia się kolejek, o tej porze roku nie musi się o to martwić. Ma możliwość obserwowania mieszkańców ogrodu, a do tego cieszenia oczu krajobrazami. Oliwski ogród zoologiczny zalicza się do największych w kraju obiektów z tej kategorii. Prócz tego rozciąga się na terenie porośniętym lasami, co stanowi dodatkowy atut dla turystów.

Gdańsk zimą w niepogodę

Pomimo zapału bywa niekiedy tak, że aura nie pozwala wyjść na zewnątrz. Pada śnieg, temperatura zniechęca do opuszczenia ciepłych hotelowych wnętrz, a do tego ubraniami szarpie lodowaty wiatr. Najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z wycieczki, co za tym idzie, z zagrożenia przeziębieniem lub poważniejszą chorobą. Nikt nie przeczy, że Gdańsk zimą zachwyca, ale podziwiany z okien apartamentu prezentuje się równie pięknie. Szczególnie gdy to okna Hotelu Arkon Park Business & Sport. W nowoczesnym obiekcie znajdują się atrakcje takie jak sauny, siłownia oraz gabinet masażu. W Arkon Squash & Gym chętni mogą też skorzystać z pokoju wypoczynkowego albo zagrać w squasha.

Jak widać, ostatnia propozycja dotyczy spędzenia czasu pod dachem, w wynajmowanym pokoju. Renomowany hotel spa w Gdańsku lub innym trójmiejskim ośrodku zapewnia swoim gościom dostęp do szerokiej gamy rozrywek. Przebywającym w nim osobom niestraszna wtedy kiepska pogoda, bo nie zaznają nudy nawet przez chwilę.

Podsumowując, Trójmiasto ma wiele twarzy na każdą porę roku. Mimo że znaczna część turystów preferuje letnią odsłonę nadmorskich kurortów, zimowa także pozwala się lubić. Wystarczy tylko dać jej szansę.

Dlaczego warto zwiedzić Gdańsk poza sezonem?

Jako miasto nadmorskie, Gdańsk cieszy się największą popularnością turystów w sezonie letnim, gdy można się opalać na plaży i kąpać w wodach Zatoki Gdańskiej. Coraz więcej mieszkańców naszego kraju przekonuje się jednak także do wyjazdów poza sezonem. Czy to na weekend, czy też na dłuższy pobyt. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy ten poradnik. Dowiesz się z niego, jakie atrakcje oferuje stolica Pomorza jesienią, zimą oraz wiosną, jak wybrać odpowiedni hotel i dlaczego warto właśnie w tym terminie zorganizować swój urlop.

Czytaj więcej

Jakie zalety ma Gdańsk poza sezonem?

Sezon letni w Gdańsku teoretycznie pokrywa się z wakacjami szkolnymi, trwającymi od ostatniego tygodnia czerwca do końca sierpnia. Bazując jednak na natężeniu turystów, można pokusić się o stwierdzenie, że okres ten zaczyna się już wraz z długim weekendem majowym, a kończy gdzieś w połowie lub końcówce września, jednak jego szczyt przypada właśnie na czas przerwy od nauki. Warto przyjechać tu poza sezonem, kiedy na ulicach są mniejsze tłumy, co zdecydowanie sprzyja spokojnemu zwiedzaniu i daje szanse załapania się na wszystkie atrakcje. Łatwiej też znaleźć hotel w dogodnej lokalizacji, a koszt wynajmu pokoju jest wówczas z reguły niższy w porównaniu z miesiącami letnimi. Gdańsk poza sezonem to wciąż dziesiątki atrakcji. Wprawdzie nie skorzystamy w pełni z uroków plaży i morza, ale można wybrać się na spacer wzdłuż brzegu lub udać się na molo w Brzeźnie, skąd roztacza się wspaniały widok na zatokę. Jeśli wciąż chcesz zaznać kąpieli, a nie należysz do morsów, znajdziesz tu niejeden kryty basen, często ze strefą spa czy saunami.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Kiedy poza sezonem na ulicach Gdańska zmniejsza się liczba turystów, jest to doskonały moment, aby zwiedzić gdańską starówkę, czyli Główne Miasto. To historyczny obszar, który został starannie odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej. Znajdują się tutaj największe architektoniczne atrakcje: zabytkowe kamienice, bramy i inne budynki, jakie warto zobaczyć. Szczególnie polecamy spacer najbardziej reprezentacyjnymi deptakami – ulicą Długą i placem Długi Targ, tworzącymi razem Drogę Królewską, a także biegnącym wzdłuż rzeki Motławy Długim Pobrzeżem ze słynną Bramą Żuraw. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Gdańsku, Główne Miasto to obowiązkowy punkt zwiedzania przy pierwszym pobycie. Ponieważ jest to najbardziej nastawiona na turystów część miasta, znajduje się tu niejeden hotel, restauracja, pub czy klub, a nawet salony spa i inne rekreacyjne obiekty. Jeśli zdecydujesz się wynająć pokój w innej, tańszej lokalizacji, pamiętaj, że do centrum i na starówkę najłatwiej dostać się komunikacją miejską. Nawet poza sezonem może być problem z zaparkowaniem własnego samochodu.

Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi?

Jeżeli do Gdańska przyjeżdżasz z młodszymi członkami rodziny, zbyt długie zwiedzanie zabytków może nie być najlepszym pomysłem. Warto zastanowić się, jakie atrakcje będą odpowiednie dla dzieci. Będąc na starówce, na pewno warto udać się na niedawno odnowioną Wyspę Spichrzów i znajdujące się na niej koło widokowe, dostępne dla turystów także poza sezonem. Roztacza się z niego zapierający dech w piersiach widok na Główne Miasto i Motławę. Z nieco starszym dzieckiem można na pewno udać się do licznych w tej okolicy muzeów, jak Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej, które pomogą poszerzyć historyczną wiedzę uczniów wyższych klas podstawówki. Dzieciom w każdym wieku może się spodobać Muzeum Bursztynu oraz położone nieco dalej, edukacyjno-rekreacyjne Centrum Hewelianum. Warto wybrać się też do zoo w Oliwie. Jeżeli chodzi o Gdańsk, atrakcje dla dzieci są dostępne przez cały rok, więc można z nich korzystać, odwiedzając miasto poza sezonem.

Gdzie odpocząć w Gdańsku?

Zwiedzanie takiego miasta, jak Gdańsk, może być męczące, dlatego warto udać się także w miejsca typowo rekreacyjne. Na terenie miasta nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych, jak nadmorski Park Reagana – zadbany pas zieleni ciągnący się wzdłuż plaży – albo zabytkowy Park Oliwski z przepływającym przez niego potokiem, wieloma niewystępującymi naturalnie w naszym kraju gatunkami roślin, palmiarnią oraz niedawno dodanym ogrodem japońskim. Jeżeli natomiast chcesz się naprawdę zrelaksować, warto do zatrzymania się na nocleg wybrać hotel ze spa w Gdańsku. To doskonała forma odpoczynku po zwieszaniu miasta. Oferta noclegów jest tutaj bardzo szeroka, a szczególnie poza sezonem nie trzeba się martwić o dostępność pokoju spełniającego wszystkie wymagania.

Jak wspomnieliśmy, kryterium wyboru mogą stanowić dostępne dla gości atrakcje w rodzaju stref wypoczynku, siłowni itp. Nie mniej istotna jest na pewno lokalizacja. Ponieważ opisane przez nas miejsca, które warto zobaczyć, znajdują się w odległych dzielnicach, polecamy wybrać dobrze skomunikowany hotel. Gdańsk to miasto z dość dobrą siecią połączeń tramwajowych, także poza sezonem. Przystanki znajdują się w pobliżu wszystkich wspomnianych atrakcji turystycznych, ale niekonieczne blisko każdego miejsca noclegowego. Hotel Arkon Park akurat takim obiektem jest – można się z niego łatwo dostać do pętli tramwajowej w Oliwie lub linii biegnącej przez Przymorze.

Czy warto spędzić sylwestra nad morzem?

Choć pobyty nad morzem kojarzymy raczej z plażą, kąpielami i mrożonymi deserami, to coraz więcej osób decyduje się wyjechać tam również zimą. Co takiego oferuje Pomorze, że warto się tam wybrać na przykład na świętowanie zakończenia roku i rozpoczęcia nowego? Sprawdzamy dla Ciebie największe walory pobytu nad morzem i ofertę balów sylwestrowych w najlepszych hotelach w tym mieście.

Czytaj więcej

Sylwester 2023/2024 – jak spędzić go z przytupem?

Symboliczne pożegnanie starego roku i wkroczenie w nowy wraz z nadejściem północy to na całym świecie najlepsza okazja, by wreszcie spędzić czas w doborowym towarzystwie, bawić się do białego rana i pozwolić sobie na wszystkie szaleństwa, których raczej unika się na co dzień. Dobrze jest spędzić Sylwestra nad morzem – w zupełnie innym klimacie niż ten, który masz w swoim mieście. Połączenie balu z krótkim poświątecznym wypoczynkiem w komfortowych warunkach to idealna opcja dla tych, którzy na co dzień ciężko pracują i nie mają zbyt wielu okazji, by gdziekolwiek się wyrwać. Oferta imprez sylwestrowych, jaką przygotowują najlepsze hotele, jest bardzo wygodna. Oprócz noclegu w komfortowych warunkach otrzymujesz wówczas pełne wyżywienie, dostęp do baru i hotelowych atrakcji, dzięki którym szybko się zregenerujesz po nocy pełnej wrażeń. Pakiety noworoczne są nie tylko bardzo bogate, ale przede wszystkim tańsze niż noclegi w standardowych cenach – dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Sylwester nad morzem – mikroklimat, w którym wypoczniesz

Choć Bałtyk na przełomie grudnia i stycznia nie zachęca do kąpieli, z pewnością w najbliższej okolicy znajdziesz mnóstwo powodów, by się tu zatrzymać na kilka dni. Spacery brzegiem morza w otoczeniu rześkiej bryzy to doskonały sposób na to, aby wypełnić płuca odżywczym tlenem i nasycić się jodem, którego nie brakuje tu o każdej porze roku. A może skusisz się na krótkie morsowanie dla wzmocnienia odporności? Sylwestrowy pobyt w Gdańsku może być świetną okazją, by spróbować tej formy aktywności! Przy ładniejszej pogodzie możesz też wybrać się na długi spacer po malowniczych lasach i wydmach, zwiedzić urokliwe gdańskie restauracje na Starym Mieście, obejrzeć najbardziej znane zabytki. W oczekiwaniu na Nowy Rok warto spędzić miło czas na świeżym powietrzu, robiąc podsumowanie swoich tegorocznych osiągnięć i nakreślić ambitne plany na kolejne miesiące. Okres między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem dla wielu osób jest magiczny – czas wtedy zwalnia, życie toczy się w niespiesznym rytmie, i wreszcie mają możliwość zrelaksowania się i przemyślenia wielu ważnych dla siebie rzeczy. To bardzo ważne dla zdrowia psychicznego, dlatego spróbuj w tym roku postawić na wyjątkowy wyjazd sylwestrowy nad morze i tam świętować wejście w nowy rok!

Hotel na Sylwestra w Gdańsku – ciekawe oferty eventowe

Na długo przed świętami Bożego Narodzenia można znaleźć bardzo ciekawe propozycje hoteli organizujących typowe bale sylwestrowe dla wszystkich gości, którzy zdecydują się na wykupienie ich pakietu. To bardzo wartościowe eventy, które mogą uświetnić Twój pobyt nad morzem. W ramach takiego pakietu zapewnia się gościom pełny bufet, alkohole oraz szampan do wzniesienia toastów, dobrą muzykę, a wszystko to w pięknie przystrojonej sali. W takich okolicznościach można spędzić fantastycznego Sylwestra w Gdańsku – dobrze się bawić z osobą towarzysząca, poznawać nowych ludzi, tańczyć i podziwiać fajerwerki o północy. Po wszystkim goście mogą udać się na odpoczynek do swojego pokoju hotelowego, a rano posilić się pożywnym śniadaniem w restauracji, aby zregenerować siły po imprezie.

Hotele, w których dobrze zjesz – Gdańsk i jego kuchnia

Kuchnia kaszubska pełna jest pysznych produktów, które w tej postaci można zjeść tylko na Pomorzu – ryb, grzybów, dziczyzny. Wysokiej klasy hotele mające własną restaurację najczęściej bazują właśnie na tradycyjnej kuchni tego regionu, pozwalając swoim gościom do maksimum wypocząć w malowniczych okolicznościach przyrody i zrozumieć piękno nadmorskich miejscowości. W okresie noworocznym, gdy wiele restauracji w okolicy będzie zamkniętych, dzięki pobytowi w gdańskim hotelu możesz skosztować wielu wspaniałych kaszubskich potraw bez konieczności wychodzenia do miasta!

Aktywny Sylwester w Gdańsku – atrakcje w hotelu i poza nim

Zarówno przed, jak i po imprezie sylwestrowej, warto korzystać również z mnóstwa atrakcji dostępnych dla hotelowych gości w strefie wellness. Relaksujący masaż, seans w saunie, partyjka squasha z drugą osobą, a może solidny wycisk na siłowni? To szczególnie wartościowy sposób spędzania czasu, gdy pogoda nie zachęca do spacerów, a Ty nie masz ochoty na oglądanie telewizji w hotelowym pokoju. Gdyby jednak aura sprzyjała, możesz również spróbować zwiedzać Gdańsk na piechotę – to idealny patent na to, by się odświeżyć po długiej sylwestrowej nocy, uspokoić i naprawdę wypocząć, zanim powrócisz do domu do swoich codziennych obowiązków ze zdwojoną energią. Sprawdź hotele w Gdańsku z ofertą sylwestrową i jak najszybciej zarezerwuj swój pobyt, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Zobacz na mapie

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez DOBRY HOTEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Falista 7, 81-331, Gdynia Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane